Пятница, 03.07.2020, 19:42
Приветствую Вас Гость | RSS

Сайт для учителей и школьников

Статистика

Каталог статей

Главная » Статьи » Школьные сочинения

Твір роздум на тему "Бережіть природу"
Твір роздум українською мовою на тему "Бережіть природу"Я робив уроки, коли раптом на аркуш зошита впала червона крапелька і стала рухатися. Потім вона завмерла, і я розглянув. Це була кругла, червона, блискуча, з темними плямами на спинці божа корівка. Я дбайливо посадив її на долоню і вийшов на балкон. Божа корівка довго не роздумувала, швидко полізла до пучки, розправила крильця та полетіла в небо. Я повернувся до кімнати, сів за письмовий стіл і задумався. Божа корівка нагадала про дивну екскурсію в Краснокутський район Харківської області. Там дослідна станція садівництва створила невеликий заповідник божих корівок.
Туди й вирушили ми з класом. Екскурсовод пояснив нам, що в заповіднику живуть двадцять три види таких жуків, яких ународі називають сонечком. Божа корівка знищує комах -
Шкідників сільськогосподарських культур. Фруктовий сад займає сотні гектарів, але завдяки допомозі божих корівок тут немає необхідності використовувати
для захисту плодових дерев хімікати. От і виходить: учені охороняють божих корівок, а вони, у свою чергу, захищають урожай.
Відвідавши станцію садівництва, ми не відразу повернулися до міста. Погуляли в навколишньому лісі, а ліси поблизу Краснокутська старі, красиві. Там учителька звернула нашу увагу на мурашник.
Мурахи охороняють рослини від небезпечних грибків-паразитів. От чому мурахи охороняються працівниками лісового господарства.
А ще узлісся краснокутських лісів облюбували фазани - цього великогопромислового птаха з яскравим оперенням розводять мисливські господарства. Учителька нам
розповіла, що фазан – дуже корисний птах. Він знищує шкідників сільськогосподарських культур, як і дрохва, котру також почали розводити в селах. Вона охороняється державою. За фазанами і дрохвами полюють браконьєри. Під час екскурсії ми довідалися, що в лісах підохороною знаходяться і сови, і кажани. Вони – санітари лісу, селяться в дуплах старих дерев і часто гинуть під час вирубки лісу.
Кажани - не рідкість у місті. Тут вони оселяються на горищах будинків. Я бачив кажанів зі свого балкона. Коли стемніє, вони гасають у повітрі, як
ластівки.
Добре, що й божа корівка може залетіти до кімнати, і кажан промайне над головою, горобці і ластівки цвірінькають, і світ навкруги зелений. Без усього цього людині не прожити. У свою чергу, рослинний і тваринний світ залежить від людини.
От чому природу треба берегти.

Категория: Школьные сочинения | Добавил: Admin (29.12.2013)
Просмотров: 3075 | Рейтинг: 0.0/0
загрузка...
Поиск
Интересное
загрузка...

Copyright MyCorp © 2020
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz