Суббота, 20.10.2018, 20:39
Приветствую Вас Гость | RSS

Сайт для учителей и школьников

Статистика

Каталог статей

Главная » Статьи » Твір

Твір українською мовою на тему "Дощ"

Казковий дощ


Якщо неодноразово слідкувати за дощами, то можна прийти до висновку, що вони схожі на людей. Видається, що на кожен тип людини знайдеться відповідний дощ, котрий, неначе в дзеркалі, відбиває основні риси характеру чи особливості поведінки певної особи.

Наприклад, є дощ люблячих матерів. Це теплий літній дощик. Він лагідний і тихий. Неначе мати, котра заколихала свою дитину, він не дає про себе знати жодними звуками. Ніби боїться когось наполохати чи завадити чомусь важливому. Лише калюжі, які поступово збільшуються, сигналізують про його діяльність.

Є дощ сварливих сусідок (такі є у кожного). Він виникає раптово, не попереджуючи про себе ні вітром, ні хмарами, ні громом. Просто зненацька починає лити, тарабанячи по вікнам, дахам, машинам. Це стукотіння то стихає, то сильнішає, ніби дощ, лаючи когось, розпаляється, потім притихає, набираючись сил, і починає знову. І, наслідуючи сусідку, котра отак неочікувано з’являється в супроводі лайки, він раптово відходить, ледь бриньчачи наостанок.

Ще є дощ дуже агресивних людей. Як правило, він починається з сильного вітру, ніби хоче роздути ним свою злість до небачених ще масштабів. Він рве гілки дерев, ховає сонце в хмари, здається, що навіть будинки бояться того, що він коїть, бо починають жалісливо поскрипувати своїми дошками. А коли його лють доходить до певного рівня, починає лити. Ллє він гнівно і завзято, не бачачи нікого і нічого, окрім свого шаленства.

Ще є дуже багато різних дощів. Спостерігайте за ними з вікна чи з ганку, і можливо в котромусь із них ви впізнаєте особливості характеру когось із близьких знайомих чи свої власні риси. Як і людина, він зможе бути вам найліпшим другом, а може й нахабним і безжалісним ворогом. Адже він такий же різноманітний і неповторний, як і кожна людина.

http://ridne-slovo.com.ua/tvoru-na-rizni-temu/103-tvr-na-temu-dosch.html

Розповідь про дощ

Нарешті пішов довгоочікуваний веселий дощик. Він рясно поливав поля, міський асфальт, клумби, дитячі майданчики. Дощ крокував вулицями, будинками й деревами і залишав мокрі сліди. Одна крапелька стрибнула на ніс котові, який висунув мордочку з під’їзду великого будинку. Вусатий хотів вийти погуляти, але передумав… Друга краплинка із загального дощу впала на травинку в парку. Травинка впізнала у краплинці давню приятельку і нагадала, як вони колись давно зустрілися. Дощик слухав свої кроки й радів…

Нарешті небо перестало плакати й усміхнулося. Сонячні промінчики щиро віталися з крапельками дощу. Від стискання їх долоньок утворювалися різнокольорові барви-веселочки: червона, помаранчева, жовта, зелена, блакитна, синя, фіолетова.

Вмита дощем природа запахла чистотою і свіжістю. Кожна напоєна травинка привітно потягнулася до сонця. Як гарно стало навколи!

http://glazastik.com/gwp/%D1%82%D0%B2%D1%96%D1%80-%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D1%8C-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D1%83-%D0%B4%D0%BE%D1%89/


Зашелестів дощ

Першими наближення дощу відчули птахи. Ще недавно вони весело щебетали та кружляли високо над містом, аж ось раптом посідали на гілки, поховалися під стріхами, розпушили пір’я. Навколо запанувала тиша, і серед неї почулося, як перші краплі дощу зашелестіли по листю дерев. Вони на секунду завмирали на місці, а далі швидко стікали по гладкій поверхні, ніби пірнали вниз, залишаючи по собі тоненький слід вологи. Дощ умив усе навкруги – дороги та будинки, рослини та людей, що забули вдома парасольки.

http://labook.com.ua/book_mini-tvori_837/3_tvir-zashelestiv-doshh-variant-2

Категория: Твір | Добавил: Admin (06.04.2017)
Просмотров: 294 | Рейтинг: 0.0/0
загрузка...
Поиск
Интересное
загрузка...

Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz